Rekreační střediska

Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. se kromě výroby kvalitních ovocných destilátů v posledních 10 letech věnuje aktivitám v oblasti cestovního ruchu, především pak v oblasti Chřibů, kde provozuje Ranč Kostelany a Lesní penzion Bunč. Každé středisko nabízí jiné aktivity.

 

Lesní penzion Bunč

Lesní penzion BUNČ se nachází uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 metrů nad mořem, na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Křižují se zde silnice vedoucí ze Zdounek na Modrou přes Velehrad do Uherského Hradiště a silnice ze Zdounek přes Bunč na Kostelany a Kvasice. Význam této lokality umocňuje řada dobře značených turistických cest pro pěší horské túry a cykloturistiku v celé oblasti pohoří Chřibů. Unikátem tohoto místa je fakt, že se zde přímo v jeho středu sbíhají hranice pěti katastrů obcí Roštína, Kostelan, Salaše, Velehradu a Jankovic.

V rekonstruovaném penzionu BUNČ Vám nabízíme restauraci s krbem, barem a dětským koutkem. Návštěvníkům je k dispozici prostorný sál s hernou, který je možné dle potřeby rozdělit na dva samostatné salónky. Tento sál s kapacitou 60 míst je zároveň možné nabídnout pro firemní školení, obchodní setkání, rodinné oslavy a svatby.

Na nádvoří je možné využít kamenný objekt s barem z dřevěného sudu, jehož horní část poskytuje zázemí pro děti. Na jižní straně nádvoří se rozprostírá tzv. sluneční terasa s kapacitou 200 míst. Na severní straně nádvoří je krytá kamenná terasa s krbem a barem s kapacitou 50 míst, tato terasa je umístěna v zadní části objektu nad hlavní restaurací.

www.bunc.cz

 

 

Ranč Kostelany

Oblast Chřibů je protkána množstvím značených hipostezek. Pokud se na svět díváte nejraději z koňského hřbetu, je pro Vás ideálním místem k návštěvě Ranč Kostelany. Na Ranči lze absolvovat výcvik v práci s koněm a pro odvážnější je v nabídce projížďka na koni. Kromě návštěvy stájí je, především pro dětské hosty v areálu vybudováno několik ohrad pro jiná hospodářská zvířata, např. kozy, gottingenská mini prasátka či poníky. Pokud si pro návštěvu vyberete správný termín, můžete zhlédnout westernové divadlo nebo se zúčastnit westernových soutěží.

Prostory restaurace nabízí stylové posezení a v nabídce jídelního lístku naleznete především domácí kuchyni. Pro větší skupiny hostů, firmy, svatby, rodinná setkání či oslavy jsou k dispozici dva salonky s konferenční technikou a Wi-Fi připojením.

Ranč nabízí ubytování v hotelu Crazy Mary či netradičně v týpí. Kapacita hotelu je 44 pevných lůžek, v případě využití přistýlek lze kapacitu navýšit až na 60 míst.

Na pozemcích v okolí Ranče bylo v roce 2014 vysázeno 9.000 ks švestkových a třešňových stromů. Tato činnost navazuje na tradici, kterou společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. započala ve Vizovicích, kde je již dnes vysázeno 20.000 švestkových stromů.

www.kostelany.cz

 

 

Navíc na všech střediscích samozřejmě můžete ochutnávat výrobky R. JELÍNEK, objednat si řízenou degustaci s výkladem o výrobě destilátů nebo dokonce složit degustační zkoušky.  Tím se ale zároveň dostáváme zpět do Vizovic, kde můžete ochutnávku spojit i s komentovanou prohlídkou Distillery Landu.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu u nás!