Sesterské společnosti

RUDOLF JELÍNEK a.s. je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, jež je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Do skupiny dále patří společnost R. JELINEK L.A. - S.A. (chilský výrobce ovocných destilátů zejména hruškovice), RUDOLF JELINEK Polska sp. z o. o. (distributor hotových výrobků R. JELÍNEK a destilátů ve velkoobjemových baleních v Polsku), RUDOLF JELINEK Slovakia, s.r.o. (distributor hotových výrobků R. JELÍNEK, francouzských sirupů MONIN, likérů METELKA a bulharských vín a destilátů VINEX PRESLAV), GROUP VALCO BEVERAGES B.V. (jediným aktivem je společnost S.C. VALCO S.A. – největší výrobce ovocných destilátů v Rumunsku), VINPROM-TROYAN AD (největší výrobce slivové rakije v Bulharsku, distributor destilátů Vinprom TETEVEN, vybraných výrobků R. JELÍNEK a likérů METELKA) a společnost Milan METELKA a.s. (výrobce likérů a lihovin).

Výroba likérů a lihovin v rodině Antonína Metelky počala v roce 1935 ve Vyškově, na jižní Moravě.
Společnost GROUP VALCO BEVERAGES byla založena v roce 2009 jako holdingová společnost.
Společnost VINPROM TROYAN je největší a nejznámější bulharský výrobce ovocných destilátů, především slivové rakije.
Společnost R.JELINEK L.A. – S.A. se specializuje na výkup ovoce a následně na výrobu ovocných destilátů a jejich prodej ve velkoobjemových baleních (především hruškovice Williams).
Společnost RUDOLF JELÍNEK Slovakia, s.r.o. se sídlem ve Skalici byla založena v roce 1999 jako výhradní dovozce výrobků značky RUDOLF JELÍNEK do Slovenské republiky.
Společnost SEMI trade OOO se sídlem v Moskvě. Dovozce výrobků značky RUDOLF JELÍNEK do Ruska.