Festivaly

Muzeum řeznictví - zážitkové muzeum Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí se věnuje řeznickému řemeslu na Valašsku a připomíná výjimečné kvality uzenářských a masných výrobků v regionu. Zároveň je kulturním a společenským centrem. Muzeum založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík.

 

Více informací naleznete na: www.muzeumreznictvi.cz

Vizovické Trnkobraní

Jeden z nejstarších festivalů ve Zlínském kraji se pravidelně koná od roku 1967 vždy v průběhu srpnového víkendu. Celý festival je „oslavou švestky ve všech jejích podobách“. Hlavní program festivalu se odehrává v areálu likérky RUDOLF JELÍNEK, avšak Vizovickým Trnkobraním pokaždé ožije celé město.

Aktuální dění můžete sledovat na webu www.trnkobrani.cz.

 

Masters of Rock

Mezi největší hudební události letní sezóny bezesporu patří rockový festival Masters of rock, účinkujícími jsou hvězdy české i zahraniční (např. Helloween, Twisted sister, Manowar, Nightwish, Die Happy aj.). Festival se pořádá v areálu společnosti RUDOLF JELÍNEK.


Více informací naleznete na www.mastersofrock.cz.

Metalfest Plzeň

Open air festival se koná tři dny a je nabitý skvělou metalovou muzikou. Místem konání je Amfiteátr Lochotín v Plzni.


Více informací naleznete na www.cz.metalfest.eu/.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Programová struktura festivalu se nesoustředí jen na cílovou skupinu dětí a mládeže, v poslední době festival přináší mnoho zajímavých zážitků z oblasti kultury a především filmu též dospělému publiku. Součástí festivalu je Kinematovlak a dražba Filmových klapek.


Více informací naleznete na www.zlinfest.cz.

Festival židovské kultury v Holešově

Akce se pořádá zpravidla na přelomu července a srpna, především v prostorách Šachovy synagogy v Holešově. Můžete zde navštívit tématické výstavy, vyslechnout přednášky, koncerty židovské hudby a zhlédnout sérii filmových snímků.

Více informací naleznete na www.zidovskyfestival.cz nebo www.holesov.info .