Pravá valašská zabijačka listopad 2017

Měsíc listopad, Spolek přátel Jelínkovi slivovice a Pravá valašská zabijačka, to jsou atributy, které již tradičně patří k sobě. V krátkosti bychom vám rádi nabídli malé ohlédnutí za letošním, jak jinak, než opět povedeným ročníkem. Není náhodou, že program byl zahájen prezentací valašských ogarů a cérek. To proto, že letošním tématem bylo Valašsko, náš milovaný region a právě valašský dresscode byl vítán. Děkujeme všem, kteří se svou kreativitou zapojili a přišli ve valašských krojích nebo alespoň s valaškou za pasem. Zabijačka měla letos hojnou účast, téměř 420 návštěvníků a z nich 193 „Spolkařů“.

Specialitou programu bylo divadelní představení Vivat Trnkobraní pojednávající o historii pálení švestek a výrobě slivovice ve Vizovicích a všemu co k tématu patří. Představení bylo pojato s humorem a místy i s trošku drsnější valašskou nadsázkou a také díky tomu herci sklidili velký aplaus. 

Celé představení si můžete prohlédnout ZDE. 

O dobrou náladu se postarala jak Vizovická slivovice, tak i hudební skupina Fleret či cimbálová muzika Čardáš, které jak všichni víte jsou na Valašsku doma.

V 19 hodin započalo přísné valašské klání Spolkařů bez hranic. Z originálních disciplín jmenujme například trojboj bači nebo pojídání povidlových knedlíků.

Již tradičně proběhla i degustace jednoodrůdových slivovic z vizovických sadů z lokality Těchlov, z povedené sklizně roku 2016. Mezi pěti degustovanými slivovicemi nejvíce chutnala odrůda Čačanská rodná, která bude stočena v limitovaném počtu lahví a do prodeje uvedena v březnu 2018. 

Těšíme se na ni, na vás a také na další ročník Pravé valašské zabijačky pořádané společností RUDOLF JELÍNEK a.s pro své věrné příznivce.