Trnkobraní 2018 i letos ve Vizovicích v areálu R.JELÍNEK

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ

Zvětšit

Hudební Festival Vizovické Trnkobraní je jednou z největších hudebních událostí letní festivalové sezóny a nejvýznamnějším kulturním projektem ve Zlínském kraji. http://www.vizovicketrnkobrani.cz/ Letošním rokem festival vstupuje již do šesté dekády své existence.

Letošní 51. ročník se uskuteční v termínu 17. – 18. srpna, opět přímo v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích.

Pro účely Trknkobraní pravidelně poskytujeme prostory naší továrny a návštěvník tak má unikátní možnost nakouknout za brány výrobního podniku, kde v běžné všední dny panuje čilý pracovní ruch.

Destiláty, které každodenně sjíždějí z linky a vyrábějí se v prostorách areálu budete mít samozřejmě možnost ochutnat přímo na festivalu ve stánku R.JELÍNEK. Na prvním místě jde především o slivovici v mnoha její obměnách, která je právě pro naši značku vlajkovou lodí. Slivovice čirá nebo zlatá, stařená v dubových sudech s krásně zlatavou barvou, či medová slivovice Bohemia Honey dochucená pravým včelím medem. Ochutnat budete moci i méně známé druhy netradičních ovocných destilátů jako je třeba trnkovice vyrobená z bobulí planých trnek, netradiční malinovice nebo meruňkovice pálená ze starovických meruněk, z vlastních sadů na Jižní Moravě.

Součástí festivalového areálu Vizovického Trnkobraní bude i gastronomický koutek s ochutnávkami specialit všeho druhu vyráběných ze švestek a plněných knedlíků vyrobených z rozmanitých druhů ovoce, ze kterých my jelínkovští vyrábíme své produkty.

Záměrem festivalu Vizovické Trnkobraní je mmj. prezentace kulturních, řemeslných a krajových tradic Vizovicka a Valašska. Součástí nabídky festivalu je i doprovodný program jako, prohlídka muzea slivovice, vizovického zámku, vystoupení tradičních lidových souborů a řemeslné dílny.