RUDOLF JELÍNEK CUP 2016

První zářijový víkend se u nás ve Vizovicích konal již 16. ročník mezinárodní barmanské soutěže RUDOLF JELÍNEK CUP. Celkem se do soutěže přihlásilo 13 špičkových profesionálních barmanských osobností, a to jednak z České republiky, ale také ze Slovenska nebo Estonska.

 

 

Barmani soutěžili ve dvou kategoriích. V první z nich připravovali účastníci tzv. FANCY COCTAIL, tedy drink zcela podle své vlastní fantazie a umu, ale s využitím jakéhokoliv druhu ovocného destilátu z produkce společnosti RUDOLF JELÍNEK.

 

Cílem druhé kategorie BASIC DRINK bylo vytvořit míchaný nápoj vhodný pro běžnou gastronomii s tím, že soutěžící si museli vystačit pouze se třemi ingrediencemi. A to od hlavních partnerů soutěže, R. JELÍNEK, MONIN a COCA COLA. Výkony profesionálních barmanů posuzovala porota složená z řady renomovaných osobností nápojové gastronomie.

 

 

Nejvíce zaujal porotu v kategorii FANCY DRINK Tomáš Kubíček s drinkem Planter Sour, ve kterém propojil meruňkovici R. JELÍNEK a agricole rhum Saint James Royal Amber.

 

V kategorii BASIC DRINK zvítězil tentýž soutěžící s drinkem ŽIVICA, ve kterém zkombinoval slivovici, slanou grapefruitovou šťávu a MONIN okurkový sirup.

 

 

Kromě hlavního soutěžního programu se barmani i obecenstvo mohli v sobotu účastnit řady doprovodných aktivit. V rámci exkurze si prohlédli areál likérky, bylo možné se zúčastnit workshopu o whisky (konkrétně značky Glen Moray), rumech (agricole rum SAINT JAMES) či barmanských sirupech MONIN. Zájem byl také o řízenou degustaci ročníkové Vizovické slivovice. Vedle destilátů se ochutnávalo také víno z vinařství Zlomek a Vávra a pivo z Pardubického pivovaru Pernštejn. Drinky dle vlastní receptury si mohl každý zkusit umíchat v Red Bull Lab Bar. Celodenní program uzavřela večeře připravená formou foodpairingového menu, kdy byl každý chod doprovázen zvlášť vybraným destilátem nebo koktejlem.

 

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

Kategorie FANCY COCKTAIL:
1. Místo: Kubíček Tomáš (Česká Barmanská Škola)
2. Místo: Jan Teska (Bugsy´s bar)
3. Místo: Achim Šipl (brand ambassador)


Kategorie BASIC DRINK:
1. Místo: Kubíček Tomáš (Česká Barmanská Škola)

 

 

Video z akce ZDE