International RUDOLF JELÍNEK Cup 2018

38 soutěžících, 14 zahraničních účastníků, 120 hostů a téměř 12 hodin soutěžení – to byl 18. ročník soutěže International RUDOLF JELÍNEK Cup -Evropský šampionát v míchání koktejlů z ovocných destilátů, který se uskutečnil v úterý 18.9.2018 v areálu likérky RUDOLF JELÍNEK.

Každý soutěžící musel připravit fancy koktejl, který obsahoval alespoň 2 centilitry pětileté Slivovice Kosher a jeho příběh musel být spojený se 100 letým výročím založení Československé republiky. Akce se uskutečnila v prostorách likérky RUDOLF JELÍNEK. Celá soutěž se konala za podpory a spolupráce České barmanské asociace (CBA).

Téměř čtyřicet barmanů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Polska, Maďarska, Estonska, Lotyšska a Malty soutěžilo souběžně na dvou barech. Do večerního finále postoupili čtyři nejlepší z každého baru.

Mezi velkou konkurencí nakonec zvítězil a titul evropského šampiona v míchání koktejlů z ovocných destilátů získal Jan Zlámaný (Craisy Daisy Praha) se svým drinkem Mafie, který se kromě pětileté slivovice skládal z vermutu Carpano Antica Formula, švestkového shrubu, extraktu z lipového květu a medové vody. Na druhém místě se umístil Lukáš Konečný (Apotheka Český Krumlov) se svým drinkem Přírodní bohatství, třetí místo patřilo Robertu Weisovi a drinku Permoníkův elixír. Cenu za inovaci a kreativitu si odnesla Kateřina Vymazalová (SOŠ a SOU Polička), která soutěžila s drinkem Vizovické švestkové knedlíky. Kategorii Nejlepší zahraniční soutěžící vyhrála Nora Karklina (Bar XIII) z Lotyšska se svým drinkem Under the full moon.

Porota měla rovněž mezinárodní složení – zasedli v ní Kan Zuo (The Sign Lounge, Vídeň), Adrián Michalčík (*ISM Oslo, Norsko), Tomáš Melzer (Cash Only Bar, Praha), Ondřej Hnilička (Hemingway bar, Praha).

V průběhu soutěže se soutěžící mohli zúčastnit ochutnávky Vizovické slivovice, anebo také degustace whisky Gold Cock přímo ze sudů, dále proběhly workshopy porotců Adriana Michalčíka a Kana Zuo.