Ochutnejte Kozičky, letní drink z bezového květu.

Ochutnejte Kozičky, letní drink z bezového květu.

Zvětšit

Ačkoli jméno nového osvěžujícího míchaného drinku zní poněkud laškovně, opak je pravdou. Hlavní složkou koktejlu je Elixír z bezového květu, a právě bezovému květu nikdo na Valašsku neřekne jinak než „kozičky“. Jeho sladkou chuť v koktejlu vyvažuje hořkost kvalitního toniku. Zdánlivě nesourodé suroviny se pojí do perfektně vybalancované kombinace. A to je o důvod víc pro to, abyste strávili příjemný letní večer s přáteli na zahrádce oblíbené restaurace nebo to pořádně rozjeli na hudebním festivalu. Nový letní drink si můžete jednoduše připravit i doma a osvěžit tak rozjetou party nebo pohodový večírek s přáteli.

 

PODÍVEJTE SE, JAK SBÍRÁME KVĚTY KOZIČEK. 

 

Jak na to:

Na kostky ledu nalijete 3 cl Elixíru z bezového květu R.JELÍNEK, přidáte osminku citrónu, dolijete kvalitním tonikem a s chutí popíjíte.

 

Bezinky, psí bez, kašička nebo právě kozičky. To všechno jsou lidové názvy květů černého bezu, který je hlavní ingrediencí letního koktejlu Kozičky. Elixír z bezového květu se vyrábí macerací květů černého bezu ve velice jemném lihu. Díky čerstvým surovinám a tradičním postupům si bezový elixír i po zpracování uchovává vysoký obsah cenných látek. A také 14,7 % alkoholu.

 

Díky nízkému obsahu alkoholu, čistě přírodnímu původu, osvěžujícím surovinám a jednoduchosti jsou Kozičky ideálním drinkem ke grilování, do letního kina či jen tak pro zpříjemnění letního večera s přáteli. Kozičky si můžete dát napříč celou republikou na letních festivalech. Například Majálesu v Hradci Králové, Praze nebo Brně, Holešovské  Regatě, Trnkobraní, Filmfestu nebo na náplavkách a letních zahrádkách.

 

Kozičky jsou 100% přírodní palivo pro horké letní dny i noci.