16.-Jelínkův-vizovický-košt

V pátek 17. srpna 2018 proběhl v prostorách firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. již 16. ročník Jelínkova vizovického koštu. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 965 vzorků v kategoriích: slivovice, hruškovice, meruňkovice, jablkovice, třešňovice, vínovice a ostatní ovocné destiláty. Nejpočetnější kategorií byla i letos slivovice.

Hodnocení proběhlo v průběhu pátečního odpoledne. Celkem se na něm podílelo 260 hodnotitelů, kteří byli rozděleni do 41 komisí, z nichž jedna byla finálová. Vzorky byly hodnoceny anonymně na základě stanovených kritérií, kterými jsou: jemnost, čistota, vůně, chuť a délka trvání chuťového vjemu (perzistence).

Absolutním vítězem koštu se stal Radomír Beníček se svou rynglovicí. Cena vítězi byla předána na v rámci nedělního programu 51. Vizovickém Trnkobraní. Obcí s nejlépe hodnocenými vzorky se staly Vřesovice. Vítězem pěstitelského pálení u firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. se stal pan Pavel Chmela ze Zlína s přihlášenou jablkovicí. Vítězové jednotlivých kategorií byli vyhlášeni v den koštu ve večerních hodinách a mimo cenného titulu získají také hodnotné ceny.   

Katalog 16. Jelínkova vizovického koštu s kompletními výsledky je ke stažení ZDE.