17. dubna - svátek slaví Rudolf

17. dubna - svátek slaví Rudolf

Vybrané bary a restaurace se zapojí do akce Svátek Rudolfa, zapojte se také! Přečíst 17. dubna - svátek slaví Rudolf

Rabín dohlížel na výrobu kosher destilátů

Rabín dohlížel na výrobu kosher destilátů

Vysokou kvalitu našich kosher produktů R. JELÍNEK zaručuje také přítomnost rabína přímo při výrobním procesu. Přečíst Rabín dohlížel na výrobu kosher destilátů

Vizovická slivovice 2015 Stanley

Vizovická slivovice 2015 Stanley

Ovoce z vlastních sadů, pečlivý výběr té nejlepší odrůdy, destilace nejvyšší kvality, Vizovická slivovice 2015 Stanley již v prodeji! Přečíst Vizovická slivovice 2015 Stanley

Jste pyšní na svůj destilát?

Jste pyšní na svůj destilát?

Přihlašte jej do Jelínkova vizovického koštu! Přihlášky na 15. ročník právě startují. Přečíst Jste pyšní na svůj destilát?

13. Pravá valašská zabijačka

13. Pravá valašská zabijačka

Spolek přátel Jelínkovy slivovice si užil zabijačku... Přečíst 13. Pravá valašská zabijačka

Vizovické švestky jsou sklizeny!

Vizovické švestky jsou sklizeny!

Letošní úroda švestek ze sadů Rudolf Jelínek je sklizena. Celkový objem je ovšem nižší než v loňském roce... Přečíst Vizovické švestky jsou sklizeny!

Otvíráme další podnikovou prodejnu

Otvíráme další podnikovou prodejnu

Kde? Tentokrát v srdci Vysokých Tater, ve Starém Smokovci. Přečíst Otvíráme další podnikovou prodejnu

RUDOLF JELÍNEK CUP 2016

RUDOLF JELÍNEK CUP 2016

První zářijový víkend se u nás ve Vizovicích konal již 16. ročník mezinárodní barmanské soutěže RUDOLF JELÍNEK CUP. Přečíst RUDOLF JELÍNEK CUP 2016

Distillery Land

Distillery Land

Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. velmi ctí tradici palírenství a chce ji přiblížit veřejnosti. Proto se rozhodla aktivně věnovat oblasti cestovního ruchu a buduje exkurzní a návštěvnické centrum Distillery Land.

Areál společnosti prošel kompletní rekonstrukcí, která mu vrátila podobu ze 30. let minulého století, tzn. z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Projekt zpracoval Ing. arch. Jan Konečný, který mj. pracoval jako scénograf v Národním divadle v Praze. Realizace projektu byla spolufinancovaná z prostředků programu SAPARD Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Hlavním záměrem projektu Distillery Land je přiblížení tradice a umění přeměny ovocných plodů v kvalitní destiláty a prezentace původní „fabriky“, kde se snoubí tradiční výrobní postupy a nejmodernější technologie. Projekt má přispět k propagaci regionu a rozvoji cestovního ruchu v něm. Přečtěte si více Distillery Land

Tradiční český nápoj

 

Zázrak zvaný slivovice, to je ovocný destilát, který snoubí chuť ovoce a více než staletou valašskou tradici, střeženou společností RUDOLF JELÍNEK. Právě následování tradic starých mistrů palírníků ve spojení s nejmodernějším vybavením dělají z naší slivovice nápoj, který zaujme svou historií i původem a připoutá vás kvalitou a chutí.

 

Výroba slivovice má dlouholetou tradici. Od 19. století jsou jejím centrem valašské Vizovice. Ve společnosti RUDOLF JELÍNEK však tradice nejen zachováváme, ale díky svým zkušenostem přispíváme i k jejich rozvoji. Nabídku klasické bílé slivovice jsme doplnili o zlatou slivovici zrající v dubových sudech. Slivovice tak získává zlatavou barvu, ale i unikátní aroma a chuť. Pro náročnější z vás jsme připravili několik speciálních řad destilátů, například jubilejní ročníkové slivovice, netradiční pálenky či limitovanou řadu Vizovické slivovice připravenou výhradně z místních švestek z vlastních sadů.

 

Pokud vás slivovice zaujala, ale hledáte ještě další destiláty, pak si zajisté vyberete z naší nabídky, kterou tvoří třeba hruškovice williams z kategorie ovocné destiláty. Najdete tam například také meruňkovici či třešňovici. Destilátové speciality jako jsou například pálenka z jahod, oskeruší či borůvek, najdete v sekci netradičních pálenek.

Tekuté ovoce

 

Hruškovice, jablkovice, třešňovice a meruňkovice, to jsou další ovocné destiláty, které pro vás ve společnosti RUDOLF JELÍNEK připravujeme. Při výrobě dodržujeme tradice, jejichž kořeny sahají do 16. století, kdy se Vizovice staly centrem moravských palírníků. Díky osvědčeným výrobním postupům si tak dnes můžete vychutnat ovocné destiláty té nejvyšší kvality.

 

Hruškovici a hruškovici Williams pro vás destilujeme pod dohledem vizovických palírníků v Chile z těch nejlepších jihoamerických hrušek, v tancích ji pak dovážíme do Vizovic, kde je proces výroby dokončen. Zde pro vás destilujeme košer hruškovici a zbylé ovocné destiláty. Každý z destilátů je vyráběn z vyzrálého kvasu daného ovoce trojstupňovou destilací a poté zraje v nerezových tancích, kde dochází ke sladění vůní a chutí a celkovému "zakulacení". Díky tradičním postupům a nejmodernějším technologiím vám tak přinášíme skutečnou chuť ovoce.

 

V našem sortimentu ovocných destilátů naleznete hruškovici Williams, košer hruškovici Williams, meruňkovici, ale i jablkovici a další.

Známé i neznámé plody v neobvyklé podobě

 

Ve Vizovicích pro vás připravujeme nejen slivovici a ostatní tradiční ovocné destiláty jako jsou jablkovice či meruňkovice, ale i celou řadu méně obvyklých pálenek, které jsou přesto vyrobeny z typicky českých surovin, ať už jde o ovoce nebo pivo. Valašské Vizovice prosluly tradicí výroby destilátů, která započala již v 16. století a proto není divu, že během tak dlouhé doby vyzkoušeli zdejší palírníci destilovat mnoho druhů ovoce. Vznikla tak řada 14 netradičních pálenek, která je vyrobena z lesních plodů, piva, ale i takových specialit jako je červený jeřáb či kdoule. Právě neobvyklost některých surovin způsobuje, že destiláty jsou k dostání pouze ve velmi omezeném množství a jejich degustace je vskutku unikátním zážitkem.

 

V řadě netradičních pálenek naleznete pálenky z: mirabelek, višní, borůvek, malin, černého rybízu, červeného jeřábu, oskeruší, ostružin, kdoulí, jahod, piva, moravských jaderniček, planých trnek a rakytníku.

Řadu pálenek doplňují elixíry z rakytníku a aronie.

 

Kromě těchto netradičních pálenek pro vás připravujeme také tradiční slivovici a klasické ovocné destiláty.

Značkové lihoviny - whisky, borovička

 

V této kategorii vám nabízíme řadu značkových produktů, které doplňují sortiment společnosti RUDOLF JELÍNEK. V nabídce tak naleznete nejstarší značku české whisky Gold Cock, a to v 3leté, 12leté a ročníkové podobě, jejíž výrobu převzala společnost RUDOFL JELÍNEK od Likérky Dolany a.s.

 

Poslední skupinou výrobků v této kategorii tvoří průtahové destiláty jalovce a také místní Slovácká borovička.

Likéry bylinné, ovocné a lihoviny

 

Společnost RUDOLF JELÍNEK vám nabízí také široký sortiment likérů, a to jak bylinných, tak ovocných. K bylinným likérům patří Luhačovická bylinná, likér vznikající z unikátní směsi 13 bylin a smrčkových letorostů, která byla pojmenována po nedalekých lázních a likér Praděd, u jehož vzniku stojí 16 druhů bylin a koření.

 

Mezi ovocné likéry patří švestkový Plum likér.

 

V naší nabídce nesmí chybět višňová Griotte a řada Premium, která vám nabízí příchuti Hruška, Švestka, Jahoda a Brusinka.

 

Nejmladší v této kategorii je likér Bohemia Honey, který v sobě spojuje chuť tříleté slivovice s chutí a vůní lipového medu.  

 

Skupinu doplňuje legendární Absinthe, známý především díky vysokému obsahu alkoholu.

 

Kromě originálních likérů vám RUDOLF JELÍNEK nabízí také mnoho druhů slivovicevodkywhisky a dalších.

Vodky

 

Vodka je bezpochyb nejoblíbenější alkoholický nápoj nejen v Česku, ale na celém světě. Proto jsme se i my rozhodli pro vás připravit vodku R. JELÍNEK, originální Plum vodku s příchutí švestek a Pear vodku s příchutí hrušek.

 

Při výrobě vodky používáme speciálně upravenou vodu a velejemný obilný líh, díky čemuž má vodka R. JELÍNEK jemnou, neutrální chuť. Druhou z vodek je Plum vodka, která potvrzuje naše označení švestkového specialisty. Tu poznáte podle příjemně aromatické vůně švestkového charakteru. Třetí je Pear vodka, vodka s chutí šťavnatých hrušek, vyrobená z velejemného lihu tuzemského původu.

 

Vodky ale nepředstavují jediné produkty v naší nabídce, které nepatří mezi ovocné destiláty. Naleznete tu také řadu likérů nebo whisky a dalších.

Distribuované značky

 

Společnost RUDOLF JELÍNEK vám nenabízí pouze nápoje vlastní výroby, ale také nápoje od svých dceřiných firem či společností, jejichž sortiment vhodně doplňuje nabídku naší společnosti.

 

Jmenovitě se jedná o společnosti: Fratelli Branca, Heaven Hill, Milan Metelka a Stroh.

Švejk řada

 

Švejk řada jsou tradiční lihoviny, vyráběné klasickými metodami za použití moderních technologických postupů. Jejich podstata spočívá ve smíchání jemného melasového lihu, aromat, cukru a dalších komponent. Řada obsahuje tuzemák, vodku, peprmint a griotte.

 

Dobrý voják Švejk se stal ideálním představitelem tradiční řady lihovin, které zná každý český zákazník a nemohou chybět v nabídce žádné restaurace ani domácnosti.  Navzdory nižší cenové kategorii vyrábíme i tyto produkty za užití nejmodernějších technologií, přitom však starých, tradičních receptur. Lze tak směle učinit prohlášení, že náš Švejk je přesně takový, jakého jej zákazníci očekávají.